TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
Aktif Ziyaretçi 1
Dün 66
Bugün 45
Toplam 1245131
IP 173.245.54.231
 
D.Kuruluşu | Karşılaşılan Zorluklar | İlk Kurs | İlk Seminer | Tüzük |

Yabancı Ant.Yasağı
Yabancı Antrenör Yasağı

1970'li yillarin sonuna kadar zamanin büyük bölümü Türk antrenörlerinin varliklarini ispat etmekle geçmistir. Yurt disindan ve hele Yugoslavya'dan öyle antrenörler geliyordu ki, onlarin yaptiklarini gördükçe, duydukça insan utaniyordu. Nerede ise ben antrenörüm diyen yabanci herkese klüpler kucak açiyordu. Artik bu durum mizah haline gelmis, sahnelerde, televizyonlarda, karikatürlerde elestriler olusmaya baslamisti. Yabanci patentli olmak bir ayricalik haline gelmisti. 

Türk kökenli Yugoslav antrenör Abdullah Gegiç, Eskisehirspor'u Türkiye 1. ligine tasidiktan sonra parlamis, büyük kluplerimiz kendisine kadrolarinda yer vermislerdi. Gegiç hakikaten çok bilgili ve yetenekli bir spor adamidir. Gelismeleri takip eden, akademik kariyeri olan bu kisi daha sonra Almanya'da doktorasini verdi ve doktor unvanli tek antrenör olarak hizmet vermeye basladi. 

Ne zaman ki Gegiç Türk tabiyetine geçmek için muracaat etti, kendisine kluplerden gelen teklifler kesilmeye basladi. Gegiç Türk olmustu. Bu kadar yabanci antrenör hayranligi vardi ki ölçüyü kaçirmislardi. Bu ise bir son vermek gerekiyordu, daha 1975 yilinda yapilan Izmir seminerinde bütün antrenörlerimizin istegi bu yöndeydi. 

1978 yilinda Federasyon baskanligi yaptigim dönemde yabanci antrenör yasagini getirdik. O günlerde antrenör arkadaslarima yaptigim bir konusmada, bu firsati iyi degerlendirmelerini, aksi halde bizden sonra geleceklerin bu karari degistirebileceklerini söyledim, nitekim öyle de oldu. Bugün sartlar degismistir, bu gibi yasaklar artik konamaz ama artik antrenörlerimiz de kendilerini iyice ispatlamislardir. Yabancilardan çok daha üstündürler. 

Ömür törpüsü bu meslegin basarili olabilmesi için egitime, bilgiye ihtiyaç vardir. Bunu Türkiye'de baslatabilmek birilerine nasip olacakti. Cemiyetimiz ile birlikte buna öncülük etmekten büyük bahtiyarlik olur mu? 

Antrenörlerin birbirleri ile rekabeti meydan savasina çevirilmemelidir. Kendi arkadaslarimizin basarili ve de üstün yanlarini açikça söylemeliyiz. Ne mutlu ki son yillarda bu çizgi biraz asildi. 


Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.