TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
Türk Futbolu Bir Efsanesini Daha Kaybetti 02-08-2020
Türk Futbolu Bir Efsanesini Daha Kaybetti
Geri
İleri

Türk Futbolunun efsane futbolcularından A Milli Takım ,Bursaspor ve Beşiktaş formalarını başarıyla giymiş Mesut ŞEN'in Bursa'da tedavi görmekte olduğu hastanede hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Merhum Mesut ŞEN'e Allah'tan rahmet, ailesi yakınları ve Bursaspor camiasına başsağlığı dileriz.  

TÜFAD Genel Merkezi

MESUT ŞEN  :
76 yaşında hayatını kaybeden Mesut Şen Türk futbolunda önemli izler bıraktı. Mesut'u izlemek isteyenler, onunla birlikte tribünden tribüne koşardı. O da bunun hakkını verirdi. Mesut Şen oynadığı futbolun yanısıra Bursaspor’a bir ilk yaşatmasıyla da dikkati üzerine çekmişti.

3 Kasım 1965 tarihi Bursaspor ve 2.Lig takımları için çok önemliydi. 2.Lig’in kuruluşunun üzerinden iki sezon geçmişti. Üçüncü sezon yaşanırken bir 2.Lig oyuncusu ilk kez önce Ümit, ardından da A milli Takım’a çağrılıyordu. Bu bir ilkti.

Kaptan Mesut, bu tarihten sonra artık Türkiye’nin gündemindeydi. Çünkü takımı Bursaspor, 1966-67 sezonunda 1.Lig’e yükselmiş, O da futbolunu Türk Futbolu’nun devlerine karşı oynayacaktı.

Futbolu giderek büyüyordu. Bu süre içinde takımının bir Türkiye Kupası finalini kaçırışını, Avrupa biletini kaybedişini hüzünlü gözlerle izledi. Bu arada A Milli Takım kariyeri de sürüyordu.

1971 de Bursa’da yılın sporcusu seçildi. Çocuklarına Mesut adını veren ailelerin sayısı hiç de az değildi… Yıllar yılları kovaladı, aşkları , kaprisleri, unutulmaz maçlarıyla Mesut Şen efsane oldu. Uzun yıllar kaptanlık yaptı. Bir ara pazubandı geri alındı. 1963-73 yılları arasında  222 lig maçı oynadı ve 44 gol attı…8 kez A Milli Takım’da yer aldı…Sonunda Beşiktaş’a verildi. Futbolu bıraktıktan sonra dayanamadı ve yine Bursa’da yaptığı bir jübile maçıyla futbola başladığı kente geri döndü.(Bursasporx.com)

 
Okunma Sayısı: 277

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»

Antrenör Kurs Başvuru Sistemi Açıldı

 Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Resmi internet sitesinden yapılan açıklama aşağıdadır.

Başsağlığı

 Trabzonspor Kulübü kurucularından ve ilk başkanı olan Ali Osman Ulusoy un vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

U20 Milli Takımımız, İngiltere karşısında

 U20 Milli Takımımız, Hollanda'da düzenlenen U20 Uluslararası Dörtlü Turnuva'daki üçüncü ve son maçında bugün İngiltere ile karşılaşacak. Sportpark de Bosk'da oynanacak karşılaşma ..  »»
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.