TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
Anneler "Kadına Şiddete Hayır" Dedi 06-03-2016
Anneler "Kadına Şiddete Hayır" Dedi
Geri
İleri
TÜFAD Denizli Şubemizin bu yıl 7'incisini düzenlediği "Annem Futbol Oynuyor" etkinliğinde sahaya çıkan kadınlar, 'kadına şiddete hayır' dedi. Etkinliğe katılan öğretmenlerden ve ev kadınlarından oluşan Futbolun Sultanları, Cimbom'un Melekleri, Fenerbahçe'nin Gülleri ve Muallimler Takımları, sahada kıyasıya mücadele verdi.

TÜFAD Denizli Şubemizin düzenlediği etkinlikte,  sahaya çıkan ve kadınlardan oluşan takımlar, önce ısınma hareketleri yaptı. Seremoni için sahaya çıkan kadınlara erkekler tarafından karanfil verildi. Kadınlar hep bir ağızdan "Kadına şiddete hayır" diye haykırdı. Karşılaşma için sahaya çıkan Cimbom'un Melekleri ve Fenerbahçe'nin Gülleri ile Futbol'un Sultanları takımlarındaki kadınlara, çocukları ve eşleri tezahüratlarıyla destek verdi.

TÜFAD Denizli Şube Başkanı Bülent Fil, etkinliği kadına şiddete dikkat çekmek için düzenlediklerini belirtip, "7 yıldan bu yana aralıksız yapıyoruz. Bu organizasyonla kadınlarımızın, sosyal ve kültürel faaliyetlerin, tam orta yerinde yer alması hedeflenmiştir. Kadınımız ne kadar hayatın içinde olursa, ülkemizin ve kentimizin de o kadar kalkınacağına inanıyoruz. Futbolda şiddet de dahil, şiddetin her türlüsüne son vereceğimiz günler yakındır. Buradan bu organizasyonla çıkan ses tüm Türkiye'ye yayılacaktır" dedi. Etkinliğe katılan kadınlardan Alev Ölçek de 'Kadına şiddete hayır' demek için sahada olduklarını belirtip, "Buradan kadınların futbol dahil yer yerde görev alabileceğini gösteriyoruz. Futbolun nasıl şiddet olmadan oynanacağını da kadınlar olarak burada ortaya koyuyoruz" diye konuştu.

Etkinliğe katılan kadınlardan Ayşe Erdem de sahalarda kadınları görmek istediklerini vurgulayıp, "Sahaya rakip takımlar olarak çıktık, ancak aramızda bir çekişme yok. Tek amacımız kadına olan şiddete 'hayır' demek. Bizler sadece kadına değil her türlü şiddete üzülüyoruz. Futbolun da kadını, erkeği, çocuğu yok. Kadınlar her yerde olmalı" dedi. Okunma Sayısı: 756

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

Milli Takımımıza Başarılar Dileriz

 A Milli Takımımızın Çek Cumhuriyeti ile 10 Ekim Cuma günü oynayacağı UEFA EURO 2016 
Grup Eleme karşılaşmasını İsveçli JonasEriksson yönetecek.

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»

Antrenör Kurs Başvuru Sistemi Açıldı

 Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Resmi internet sitesinden yapılan açıklama aşağıdadır.

Fatih Terim basın toplantısı düzenledi

 Riga'daki Skonto Stadı'nda oynanan Letonya-Türkiye maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Letonyalı bir gazetecinin d..  »»
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.