TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
TEKNİK DİREKTÖRLERİMİZ VE KULÜPLERİMİZ 05-09-2021
TEKNİK DİREKTÖRLERİMİZ VE KULÜPLERİMİZ
Geri
İleri

Bilindiği üzere sezon başında Futbolun olmazsa  olmaz iki ana unsuru olan kulüpler ve teknik direktörler  arasında karşılıkla anlaşma sonrası resmi  makamlarca onaylanan sözleşmeler yürürlüğe girmektedir.
İlerleyen haftalarda  gerçekleşmeyen hedefler veya anlaşmazlıklar sonucu teknik direktörler ayrılmak zorunda bırakılmakta veya görevlerine son verilmektedir.

Bu durumda  görevine son verilen teknik direktörün veya antrenörlerin, sezon başında kulübü ile yaptığı sözleşmeden doğan ve imza altına alınan  maddi ve manevi olarak tahakkuk edecek tüm alacaklarını talep etmesinin en doğal ve yasal hakkı olduğu bir gerçektir.

Bu konuda anlaşmazlığa düşüldüğü takdirde sözleşmelerde açıkça belirtildiği gibi yabancı teknik direktörlerle  çıkan anlaşmazlıkların çözüm yeri  FİFA, ülkemizde de TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) veya yerel mahkemelerdir. 
Bu nedenle,  kulüpler ile teknik direktörler arasındaki anlaşmazlık konularının kamuoyu önüne atılarak tartışılmasının hem kulüplerimize hem de teknik direktörlerimize bir fayda sağlayamayacağı gibi, gerek çok değer verdiğimiz kulüplerimizin gerekse de teknik direktörlerimizin maddi manevi yıpranmalarına razı olamayız.

Öte yandan, daha öncede açıklamalarda bulunduğumuz üzere futbolun, her spor dalında olduğu gibi uzun vadeli, planlı,programlı ve sabır gerektiren bir çalışmanın sonucunda başarının elde edileceği bir spor dalı olduğunu bir kez daha hatırlatır; henüz daha sezonun başındayken sadece 'skor' lara bakılarak teknik direktörlerin görevlerine son verilmesini de uygun bulmadığımızı ve spor kamuoyunda da hoş karşılanmadığını önemle belirtmek isteriz. 
Saygılarımızla..

TÜFAD Genel Merkezi
Okunma Sayısı: 709

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

Milli Takımımıza Başarılar Dileriz

 A Milli Takımımızın Çek Cumhuriyeti ile 10 Ekim Cuma günü oynayacağı UEFA EURO 2016 
Grup Eleme karşılaşmasını İsveçli JonasEriksson yönetecek.

Başsağlığı

 Trabzonspor Kulübü kurucularından ve ilk başkanı olan Ali Osman Ulusoy un vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»

Başsağlığı

 
Trabzonspor Kulübü kurucularından ve ilk başkanı olan Ali Osman Ulusoy un vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.