TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
Teknik Adamlarımıza Gelir Vergisi Bilgilendirmesi 26-02-2021
Teknik Adamlarımıza Gelir Vergisi Bilgilendirmesi
Geri
İleri
 Profesyonel takımı bulunan Kulüplerle Teknik Adam Sözleşmesi imzalayan veya imzalayacak olan tüm Antrenörlerimizin aşağıdaki hususlara dikkat etmelerini önemle duyururuz.
  " 7194 sayılı Kanunla 2020 yılı ücret gelirlerinin beyan edilmesine ilişkin bir takım değişiklikler getirilmiş ve bu değişikliklere ilişkin olarak 311 Seri Nolu Gelir Vergisi Genel Tebliği gerekli açıklamalar yapılmıştır. Anılan mevzuat değişikliği ile Gelir Vergisi Kanununda yer alan gelir vergisi tarifesinde yer alan %15, %20, %27 ve %35 olan vergi dilimlerine yeni bir dilim eklenerek, bu yeni vergi dilimi %40 olarak belirlenmiştir. Öte yandan tek işverenden alınan ücret gelirleri önceki yıllarda beyanname verilmesine konu olmazken; 2020 yılında tek işverenden elde edilen ve belirli tutarı aşan ücret gelirleri beyanname kapsamına alınmıştır.
 
Kanun ve Tebliğ düzenlemeleri çerçevesinde kapsama giren antrenörlerin 2020 yılında elde edilen ücret gelirleri için beyanname vermesi gerekmektedir. Bu çerçevede;
 
o Tek işverenden ücret geliri elde edenlerin, ücret gelirleri toplamı 2020 yılı için 600.000 TL’yi aşması halinde,
o 2020 yılı içerisinde birden fazla işverenden ücret geliri elde edenlerin, birinci işverenden aldıkları ücret gelirleri de dâhil olmak üzere ücretleri 600.000 TL’yi aşması halinde,
o Birden fazla işverenden ücret geliri elde edenlerin, birden sonraki işverenden alınan ücretleri (birden sonraki ücretin hangisi sayılacağını mükellef kendisi belirlemektedir) toplamının 2020 yılı için 49.000 TL’yi aşması halinde,
 ücret gelirlerinin yıllık beyanname ile beyan edilmesi gerekmektedir. 
 
Böylece yukarıda belirtilen koşulları sağlayarak ücret geliri elde eden kişilerin; kira, menkul sermaye iradı ve diğer kazançlar dolayısıyla elde etmiş oldukları kazançlarını da verilecek beyanname ile ücret gelirine ekleyerek beyan etmeleri gerekmektedir.
 
2020 yılı için 31 Mart tarihine kadar gelir vergisi beyannamelerinin verilmesi gerekmektedir. Ödeme ise 31 Mart ve 31 Temmuz tarihlerinde olmak üzere iki eşit taksitte ödenebilmektedir. 
 
Yukarıda belirtilen durumlarda ücret gelirlerini beyan edecek olan kişilerin bazı giderlerini indirim konusu yapması mümkün bulunmaktadır. İndirim konusu olabilecek giderler arasında; kendisine, eşine ve çocuklarına ait şahsi sigorta primleri,  eğitim ve sağlık harcamaları, bağış ve yardımlar, sponsorluk harcamaları ve çeşitli şartları taşıyan ve kanunlara göre tamamı indirilecek bağış ve yardımlar olarak sayılabilir.
 
Beyannamelerin https://hazirbeyan.gib.gov.tr/#/ web adresinden elektronik ortamda verilmesi mümkün bulunmaktadır.
Gereğini bilgilerinize sunarız."
 
TÜFAD Genel MerkeziOkunma Sayısı: 580

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

Milli Takımımıza Başarılar Dileriz

 A Milli Takımımızın Çek Cumhuriyeti ile 10 Ekim Cuma günü oynayacağı UEFA EURO 2016 
Grup Eleme karşılaşmasını İsveçli JonasEriksson yönetecek.

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»

Antrenör Kurs Başvuru Sistemi Açıldı

 Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Resmi internet sitesinden yapılan açıklama aşağıdadır.

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.