TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
SPOR KAMUOYUNA DUYURU 01-09-2021
SPOR KAMUOYUNA DUYURU
Geri
İleri

TEKNİK DİREKTÖR DEĞİŞİKLİĞİ ÇÖZÜM DEĞİLDİR

Özlemle beklediğimiz futbolumuzda, stad kapasitesinin %50' si kadar seyirci alınmasıyla sessiz tribünlerin tekrar bir nebze de olsa tezahüratlarla renklendiği maçları gerek TV başında gerekse de stadyumlarda heyecanla izlemeye başladık.

Ancak, özellikle en üst ligimiz olan Türkiye  Süper Liginde ilk 3 hafta da oynanan müsabakalar sonucunda sadece skor' lara bakılarak teknik direktörlerin görevlerine son verildiklerini üzüntü ve endişe ile izlemekteyiz.
Futbol; her spor dalında olduğu gibi uzun vadeli, planlı,programlı ve sabır gerektiren bir çalışmanın sonucunda başarının elde edileceği bir spor dalıdır.

Futbol antrenörlüğü de, çeşitli kategorilerdeki lisans kursları, zorunlu ve özel seminerler, yurtdışı eğitimleri gibi en üst düzeye kadar yükselip  çok  uzun soluklu ve zorlu bir sürecin sonucunda elde edilebilen bir uğraştır.
 Liglerimizdeki, gerek deneyimli, gerekse genç  antrenörlerimiz de görev yaptıkları  takımlarında bu doğrultuda kendilerini geliştirmek ve günümüz futboluna ayak uydurabilmek için büyük çaba sarfetmektedirler. 

Öte yandan Kulüplerimizin de son yıllarda gerek fiziki, gerekse sportif yapılanmalar olarak önemli mesafeler aldıklarını ve buna bağlı olarak antrenörlerimize rahat çalışma imkanları sağladıklarını da gözlemlemekteyiz. Bu konuda kulüplerimize teşekkür ederiz.
Ancak, yukarıda da belirttiğimiz gibi kulüplerimizin kısa vadeli ,skor odaklı antrenör değişikliklerini doğru bulmadığımızı ve spor kamuoyunda hoş karşılanmadığını  özellikle belirtmek istiyoruz. 

Daha iyi hedeflere ve başarıya ulaşabilmek için uzun vadeli, planlı, programlı ve sabır gerektiren bir çalışmanın yapılması gerektiğini bir kez daha hatırlatır saygı ve sevgilerimizi sunarız.


TÜFAD  Genel  Merkezi
Okunma Sayısı: 459

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

Milli Takımımıza Başarılar Dileriz

 A Milli Takımımızın Çek Cumhuriyeti ile 10 Ekim Cuma günü oynayacağı UEFA EURO 2016 
Grup Eleme karşılaşmasını İsveçli JonasEriksson yönetecek.

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»

Antrenör Kurs Başvuru Sistemi Açıldı

 Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Resmi internet sitesinden yapılan açıklama aşağıdadır.

U20 Milli Takımımız, İngiltere karşısında

 U20 Milli Takımımız, Hollanda'da düzenlenen U20 Uluslararası Dörtlü Turnuva'daki üçüncü ve son maçında bugün İngiltere ile karşılaşacak. Sportpark de Bosk'da oynanacak karşılaşma ..  »»
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.