TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
Osman Özköylü Özür Diledi 09-12-2014
Osman Özköylü Özür Diledi
Geri
İleri
Kayserispor-Osmanlıspor maçının ardından yaşanan olayların gündem oluşturduğunu kaydeden Osman Özköylü, "Anılan olayların içerisinde olmak, daha doğrusu kurgulanan bir senaryonun içine çekilmiş olmak ve buna müsaade etmiş olmam şahsımı son derece üzmüştür" şeklinde başladığı açıklamasının sonunda özür diledi. 

Müsabaka sırasında oyunu hızlandırmaya ve baskı kurmaya çalıştıkları dakikalarda, lehlerine olan taç atışlarında top toplayıcı çocukların topu oyuncularına vermek istemedikleri yönünde tavırlar sergilemelerinin doğal olarak kendisinin tepkisini çektiğini ifade eden Özköylü, şunları kaydetti: 
"Zira saha dışı etkenlerin, özellikle de top toplayıcı çocukların, futbol oyunun taktiksel bir parçası olamayacağı kanaati taşımaktayım. Top toplayıcı çocuğa gösterdiğim tepki sonrası yedek kulübemiz arkasında bulunan tribünlerin sürekli küfürlü tahrikleriyle muhatap oldum ve bu sözlü eylemler nihayetinde tribünlerden gelen sert bir cismin kafama atılmasıyla fiili bir harekete dönüşmüş, yaralanmam ile son bulmuştur. Hedefi sadece galibiyet olan ekibimizin, saha içerisindeki etmenlerden dolayı mağlup ayrılması ise takdir edersiniz ki şahsımda ayrıca bir moral bozukluğuna sebep olmuştur. Tüm bu yaşananlar sonucunda genel menajerimizin başımdaki kanama nedeniyle basın toplantısına katılmama yönündeki telkinlerine rağmen, kamuoyunun haber alma hakkına duyduğum saygıdan ötürü o halde basın toplantısına katılma kararı verdim." 

"Psikolojimin hassas olduğu bir ortamda, işi sadece şahsımı tahrik etmek olan malum şahıslar, basın toplantısının ciddiyetine yakışmadığını düşündüğüm alaycı bir şekilde alenen, kahkahalarla laubali bir tutum içerisinde bulunmuştur" ifadesini kullanan Özköylü, bu tavırlara doğal olarak tepki verdiğini ve sonuçta ortaya hoş olmayan, kendisinin asla bir parçası olmaması gereken görüntülerin ortaya çıktığını kaydetti. 

Kimsenin üzerine yürümediğini sadece muhataplarına uzaktan değil yakından cevap verme imkanı bulmak için anılan şahısların yanlarına gittiğini savunan Özköylü, açıklamasını şöyle tamamladı: 
"Amaçları sadece şahsımı tahrik edip beni bir nevi tuzağa düşürmek isteyenler, şahsımın da istemeyerek yardımıyla, üzülerek belirtiyorum ki amaçlarına ulaşmıştır. Nitekim, anılan şahsın sosyal medyada yayımladığı seviyesiz mesajları da bunun nasıl çirkin bir tuzak olduğunun en güzel örneğidir. Sonuç olarak, birtakım ilişkiler ile kendisini basın toplantılarına dahil eden maksatlı şahısların tahriklerine kapıldığım ve kendime yakıştıramadığım bir tepkide bulunduğum için, öncelikle Türk futbolunda farklı bir profil çizmek için yola çıkan, rekabeti ve kirliliği değil, dostluğu ve güzellikleri kendisine ilke edinen Osmanlıspor Futbol Kulübü'nün başkan ve yönetim kurulundan, bana teveccüh gösteren Kayseri halkından, işini objektif olarak yapan basın ilkelerinden ödün vermeyen basın mensuplarından ve tüm kamuoyundan özür dilerim." (AA)Okunma Sayısı: 1728

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

Milli Takımımıza Başarılar Dileriz

 A Milli Takımımızın Çek Cumhuriyeti ile 10 Ekim Cuma günü oynayacağı UEFA EURO 2016 
Grup Eleme karşılaşmasını İsveçli JonasEriksson yönetecek.

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»

Antrenör Kurs Başvuru Sistemi Açıldı

 Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Resmi internet sitesinden yapılan açıklama aşağıdadır.

Başsağlığı

 Trabzonspor Kulübü kurucularından ve ilk başkanı olan Ali Osman Ulusoy un vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.