TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
M.Seyit Özkan ; Antrenörlük Zor Meslek 04-07-2018
M.Seyit Özkan ; Antrenörlük Zor Meslek
Geri
İleri

Altınordu FK Başkanı Mehmet Seyit Özkan,Kütahya Şubemiz tarafından düzenlenen "Özdemir Arat Zorunlu Bölgesel Gelişim Semineri" programı kapsamında antrenörlük ve altyapı hakkında sunum yaptı.

Genel Başkanımız İsmail Dilber,  Genel Başkan Yardımcımız Hüdai Doğu, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Kayseri Şube Başkanımız Osman Yozgat ve TÜFAD Eskişehir Şube Başkanımız  Ahmet Bingöl'ün konuk olarak bulunduğu seminerde Altımordu FK Başkanı Seyit Mehmet Özkan Türk futbolu hakkında önemli konulara değinerek gerçekleri dile getirdi.
Özkan ; Uzun yıllar gençlere ve üniversite öğrencilerine sunum ve panel gerçekleştirdiğini ancak ilk kez Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'nin düzenlediği panelde yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek salondaki katılımcılara Altınordu Kulübü ve altyapısı hakkında bilgi verdi. 
Türkiye'de dernek statüsünün sürdüğü sürece altyapı hakkında fazla konuşmanın anlamsız olduğunu belirten Seyit Mehmet Özkan, “Ben bu yola 1998 yılında çıktım. Ama bunun zor iş olduğunu o zaman çözdüm. Yurt dışında önemli kulüplerin altyapılarını gezdim ve inceledim. 2006 yılında ise tamamen bu işe soyunduk. Kararlı bir şekilde yürüyoruz. Bizi örnek gösterenler ve alkışlayanlar var ancak daha bu yolda yürümüyorlar” dedi.
Özkaynak düzeninde antrenörlere büyük ve önemli bir iş düştüğünü söyleyen Özkan, “Geleceğin futbolcu adaylarını onlara emanet ediyoruz. Antrenörün maaşı iyi olacak ki çocuğa daha iyi odaklanabilsin. Ancak ülkemizde antrenörlerin maaşı çok düşük. Hayat koşturmasından dolayı da antrenörler kendisini bu işe adapte edemiyor. Kulüpler artık altyapıya gerekli yatırımı yapmalı. Altyapı Türk futbolunun çıkış noktasıdır” diye konuştu.
“Altyapı antrenörlerinin yok sayıldığı bu düzende antrenör ve futbolun gelişiminden söz edemeyiz” saptamasında bulunan Özkan, “Antrenörler altyapıda olmak istemiyor. Hepsinin gözü A takımda. Hal böyle olunca altyapıda konsantrasyon eksikliği oluyor. Bunları aşmalıyız ve çocuklarımıza iyi bir gelecek sağlamalıyız” ifadelerini kullandı. 
Panel sonunda Genel Başkanımız İsmail Dilber ,Başkan Seyit Mehmet Özkana teşekkür ederek plaketini takdim etti.
Okunma Sayısı: 1225

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

Antrenör Kurs Başvuru Sistemi Açıldı

 Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Resmi internet sitesinden yapılan açıklama aşağıdadır.

Başsağlığı

 Trabzonspor Kulübü kurucularından ve ilk başkanı olan Ali Osman Ulusoy un vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

U20 Milli Takımımız, İngiltere karşısında

 U20 Milli Takımımız, Hollanda'da düzenlenen U20 Uluslararası Dörtlü Turnuva'daki üçüncü ve son maçında bugün İngiltere ile karşılaşacak. Sportpark de Bosk'da oynanacak karşılaşma ..  »»

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.