TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
Kurucu Başkanımız Sahir Gürkan'ı Özlemle ve Rahmetle Anıyoruz 24-05-2021
Kurucu Başkanımız Sahir Gürkan
Geri
İleri

1926 yılında İzmir'in Ödemiş ilçesinde doğan Sahir Gürkan, Derneğimizin kuruluş aşamasında bir çok engelle karşılaşır ve bu engelleri aşmak için büyük mücadele vererek 5 Ocak 1965 tarihinde kuruluşu resmen  gerçekleşen derneğimizin İlk kurucu başkanı olmuştur.

Sahir Gürkan, Kurucu Başkan ve Seçilmiş Başkan olarak 26 Ağustos 1973 tarihine kadar yaklaşık 8.5 yıl aralıksız görev yapmıştır.

Daha sonra yine antrenör eğitimi için çeşitli araştırma ve çalışmalarda bulunan Sahir HocaTÜFAD'n 29.09.1975 tarihindeki Genel Kurulunda tekrar Genel Başkanlığa seçildi. Bu dönemde de önemli çalışmalar yapan Sahir Başkanımız Antrenör kursları ve seminerlerine büyük önem verdi.

Sahir Başkanımız, 18 Şubat 1978 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu Baskanliğına getirildi. Bu dönemdeki en önemli  kararlarından biri yabancı antrenör yasağı getirerek yerli antrenörlerimizin kendilerini ispat etmelerine imkan sağlaması olmuştur.

TFF Bünyesinde Eğitim Müdürlüğü görevinde de bulunan Sahir hoca, TÜFAD'ın gelişmesi ve etkinliğinin arttırlması yönünde de büyük gayret sarfetmiştir.

24 Mayıs 2006 tarihinde hayata veda eden Sahir Gürkan Başkanımızı ölümünün 16. Yıl dönümünde rahmetle,özlemle ve saygıyla anıyoruz.

Ruhu Şad Olsun.

TÜFAD Genel Merkezi
Okunma Sayısı: 234

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

Milli Takımımıza Başarılar Dileriz

 A Milli Takımımızın Çek Cumhuriyeti ile 10 Ekim Cuma günü oynayacağı UEFA EURO 2016 
Grup Eleme karşılaşmasını İsveçli JonasEriksson yönetecek.

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»

U20 Milli Takımımız, İngiltere karşısında

 U20 Milli Takımımız, Hollanda'da düzenlenen U20 Uluslararası Dörtlü Turnuva'daki üçüncü ve son maçında bugün İngiltere ile karşılaşacak. Sportpark de Bosk'da oynanacak karşılaşma ..  »»

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.