TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
İsmail DİLBER'in Seminer Mesajı 16-01-2019
İsmail DİLBER
Geri
İleri

TÜFAD, FUTBOLUMUZUN KURUMLARI İÇERİSİNDE VEDA’NIN HÜZNÜNÜ, VEFA’NIN HUZURUNU İYİ KAVRAYAN VE GELİŞİMİ AMAÇLAYAN BİR PAYDAŞ OLARAK HİZMETİNE DEVAM EDECEKTİR.
HEPİNİZ SAĞ OLUN, VAR OLUN…   
 Mütevazı olma, değerlere saygılı davranma ve her ortamda her bireye kendini bilerek, karşılıklı güven ve özgüvene dayalı olgun tavır takınma, içtenlikle sevgi gösterme kısacası erdemli duruş sergileme çok önemli ve yarar sağlayıcı bir yaşam gerçeğidir. 
Bir yığın insan ya da camialar, toplum değerlerini yok sayan sivri cümleler kullandığında, içinde yaşadığı topluma ters gelen tavır ve davranışlar sergilediğinde bedeller de ödemek zorunda kalabilmekte!
 Bilinmelidir ki, TÜFAD değerlerini koruma ve yüceltme gayretinde olacak, çalışmalarını da tevazuu içinde kalarak olgunlukla sürdürecektir.  
Yaşamda kaçınılmaz olan “vedalar” ardından, hak edene vefa gösterilmesi zorunluluktur ve sorumluluk ister. Yıllar boyu vazgeçilmezimiz olarak hep önlerde saf tutan büyüklerimiz ahde vefa duygusu ile anılmalı ve payelendirilmelidirler…
 Camiamın değerli insanları, bana uzun yıllardır bağlılığınızı göstermektesiniz. Bunun için de her zamanki gibi açık yüreklilikle seminerle ilgili değerlendirmelerimi sizlere aktarmak durumundayım.
 TÜFAD,  METİN TÜREL Antrenör Gelişim Seminerini yüz akıyla tamamlamıştır.
 Hocamızın futbol yaşamı ve ilkeleri doğrultusunda gerçekleştirdiği çalışmaları bu anlamlı seminerle layık olduğu şekliyle taçlandırılmıştır.
 Her dönemde her meslektaşına el veren, eğitimciliği karşılık beklemeden, kişi ayırt etmeden sergileyen ve kılavuz olarak sunduğu yol haritası ile benimsenen ve muazzam bir görevdeşlik sorumluluğu taşıyan METİN TÜREL rol model olarak anılmış, gelecek kuşaklara taşınarak futbol tarihimizde sürekli duracağı müstesna köşesine konulmuştur.
 Geçmişe tabiatıyla tüm değerlere, vefa duygusu ile bağlılığını yaşamı süresince gösteren Metin Türel, ayrıca futbolu destekleyen tüm bilim dallarından ve ilim adamlarından katkı ve yardım alması ile de ünlü bir futbol kıdemlisi olarak ta anılmıştır.
 Tabiatıyla ön adı ile de tarihe yazılan bu seminerimizde, Türk futbolunun geleceğine yön verme amaçlı çalışmalar yapılmış ve önümüzdeki yıllara endeksli yatırımlar da gerçekleştirilmiştir.
 
 TÜFAD Onursal Başkanı, kadim dostum, değerli ağabeyim Özkan Sümer, açılış konuşmasında dürüst bir dille ve yalın bir söylemle, futbolumuzda yaşanmakta olan dönemleri, romantizmle realizm arasına sıkışmış günler olarak değerlendirmişti. Kürsüde, duygusallığı en dorukta yaşadığı an bile, futbolumuzun sorunlarını anlatan ve çözüm yolları sunmak için çabalayan Özkan hoca Türk futbolunun geçici tedbirlerle istikrarlı bir yapıya kavuşamayacağını aktarmıştı.
 Sıkıntıları iyi gözlemlemek, gecikmeden saptamak ve önlem almanın yollarını bir an önce bulmak zorundayız. 
Türkiye’mizin süper liginde mücadele eden kulüplerin tüm teknik adamlarının Türk olmasının onurunu taşıyorum. Düzeyli çalışmalarla istikrarlı başarılara doğru koşacağımıza inanıyorum. Gururla yaşayacağımız günlere bir an önce ulaşmayı arzuluyor ve diliyorum.
Seminerde eğitimci olarak görev alan ve sunumlarını hayranlıkla izlediğim Türk Teknik Direktörler futbolumuzun yarınları için çok önemli yapı taşlarıdır.  Bunun da bilincindeyim.
Asla güçsüz ve çaresiz değiliz… 
Çare sizlersiniz dostlarım…
 Beynime sığan ve yüreğime sinen söylemlerle camiamızın tüm değerlerine sesleniyorum..   
Zorunlu yaftasını kullanmadığımız bu anlamlı seminer, hazırlığı, katılımı, çağımızın koşullarına uyumluluğu ile TÜFAD ailesine çok ama çok yakıştı.  Yaşadığımız muhteşem üç seminer gününe gerçek değerini vererek,  enerji, heyecan ve güzellik katarak destek veren antrenör kardeşlerim göğsümüzü kabartmıştır.   
 Bu büyük seminer organizasyonu, futbolun evrensel değerlerine uyum sağlayarak ve de her ayrıntısı gözden geçirilerek planlanmıştır. 
Program kusursuz yerine getirilmeliydi ki Metin Türel hocamıza layık olabilelim. 
Başarıyla sonuçlandırılmalıydı ki TÜFAD gelecek yıllara güzel bir iz bırakabilsin.
Futbol dünyasına mesaj verebilmeyi düşündük, yerli ve yabancı kaynaklı geri bildirimlerden de anlıyoruz ki amaca ulaşmışız…
 Her detay mükemmellik kültürüne bir örnek teşkil etmesi bakımından tek tek ele alınmalıydı.
İçeriği dolu olmalıydı. 
Böyle de oldu…
 Seminerler, Türk Antrenörünün gelişimi ve dünyanın her ülkesindeki meslektaşlarıyla paylaşımda bulunabilmeleri için bir sahne ya da bir sergi özelliğinde etkinlikleri içeren çalışmalardır.
 Her dönemin koşullarına uygun sezonun belirli dilimlerinde Türk Antrenörünün eğitimine destek sunmaya yönelik kurslar, seminerler, paneller gereklidir. Ancak uzun yıllar boyunca gelişimin başına ön koşul olarak asılan zorunlu ifadesi artık kullanılmamalıdır. Eğitim ve öğretimde gönüllülük esas olarak göz önünde bulundurulmalıdır.
 
Metin Türel yaşamı boyunca eğitime inandı, gelişimin önemine en üst seviyede kafa yorarak her dönemde ve her ortamda öğrenmenin erdemlerine ayak uydurdu hatta herkesten önce koştu. 
Çok değerli bir hocaydı, bir babaydı, bir ağabeydi.
 İlkelerini takip edeceğimizi, her değerimizin izinde yürüyeceğimizi belirtmeliyim.
TÜFAD artık şubelerinde de, Türkiye Futbol Federasyonunun kanun ve talimatlarına bağlı kalarak güncelliğine güvendiği her konuda her içeriği ve detayı, gelişen futbolun koşullarına uygun olarak verebilmenin gayreti içine girmiştir.
Dünyanın gelişmiş ülkelerinde Futbol bir endüstri olarak plan ve programlarda yer almaktadır. İlerleme sevdalısı her ülke, zevk ve huzur veren seyir potansiyeline rağmen futbolu sadece bir oyun olarak görmemekte ve de tüm bilim dallarından yararlanan konumda yaşam standartlarını yükselten bir branş olarak ele almaktadır.
 FİFEX ismine uygun bir şekilde futbol endüstrisine katkı koyabilme hedefiyle ulusal ve uluslar arası platformlarda sempozyumlarla, seminerlerle, forumlar ve fuarlarla yoluna devam edecektir. FİFEX bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği organizasyonla ulusal ve uluslar arası düzeyde çıtayı yükseltmiştir. FİFEX önümüzdeki yıllarda, bugün mükemmel olarak değerlendirilen organizasyonların üzerine daha neler koyabileceği konusunda lokomotif olma özelliği ile çalışma alanlarını genişletmek ve çağı zorlayan programları üretmek zorundadır. TÜFAD ve FİFEX beraberliğinden beklentiler de artmıştır. Teknik adamlarımızın tamamı paylaşım ve dayanışmanın en üst seviyede yaşanacağı bilgi şölenlerine muhtaçtır. 
Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın ise önde gelen futbol endüstrisi organizasyonu olma özelliğini taşıyan FIFEX, üç gün süresince futbol sektöründe çalışan antrenör, tedarikçi, menajer, şirket yetkilileri ve sponsorları buluşturmuştur. 
Bu seminerimizin TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü'nün hazırladığı Futbol Gelişim Seminerleri'ne dâhil edilmesi ile ayrıca UEFA -A ve UEFA-B lisanslı antrenörlere 5 kredilik puan katkısı sağlanmıştır.
 2019, 2020 ve sağlıkla girilecek her yılda bu organizasyonları daha sık ve çok daha donanımlı olarak yapacağız.
 TÜFAD ailesi olarak eğitimci kişiliğimizle bundan sonra da Çocuğun ve Topun olduğu her yerde olacağız…
 Yüzünü çevirdiği Batı’dan hiçbir eksiği olmayan Türkiye, plan ve programlı organizasyonlarla Dünyanın futbolda gelişen  ülkeleri listesinde kendisine saygın bir yer bulmak durumundadır.
 Henüz üç ay geçti. 2018’in Kasım ayında Avrupa Futbol Antrenörleri Dernekleri Birliği’nin sempozyumunu Antalya’da başarıyla gerçekleştirmiştik. Anılan organizasyona başta Avrupa’dan olmak üzere farklı ülkelerden 200 teknik adam katılmıştı. O sempozyumun açılış konuşmasında, yerli yabancı tüm meslektaş dostlarıma, “2024 Avrupa Futbol Şampiyonasının Türkiye verilmemesi bir noksanlık değil futbol dünyası için önemli bir kayıptır” demiş ve Türkiye’nin her organizasyonu en düzeyli şekilde yapabileceğinin vurgusunda bulunmuştum. 
Türk futbolu gelinen noktada donanımıyla bu güce sahip olduğunu kanıtlamıştır.
 2024 ülkemize verilseydi mükemmel şekilde ev sahipliği yapardık. 
 İddialı cümleler kurmayı yaradılış olarak sevmem. Ancak, Türkiye’nin büyük organizasyonları üst seviyede yapmayı başardığı göz ardı edilmemelidir. 
Her çeşit konfora haiz sağlıklı ve huzurlu ortamı, doğal koşulların da bize sunduğu fevkalade avantajlarla ve çağın önünde hizmetler sunan otellerimizde gerçekleştirebiliyoruz. 
Her mükemmel organizasyon sonrasında ülkemize ve üretilen güzelliklere hayranlıklarını ifade eden konuklarımıza, Türkiye’miz için referans olma konumunda açıklama yapan ve destek veren  değerli kişiliklere kulak verilmelidir.   
 Metin Türel Antrenör Gelişim Semineri ve 2.FIFEX organizasyonunda camiamızı onurlandıran ve sunumlarıyla değerli bilgiler veren;
 T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’ya,
TFF İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez’e,
Kulüpler Birliği Başkanı ve BJK Başkanı Fikret Orman’a,
Metin Türel’in evlatları Didem ve Dilek Türel kardeşlere,
La Liga Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Pazarlama Direktörü Guillermo Heredia’ya,
Facebook Avrupa Spor Stratejileri Direktörleri Kike Levy ve Eren Sağır’a,
Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba’ya,
Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı’ya,
Türk Milli takımımızın eski oyuncularından Hamit Altıntop’a,
Supreme Qatar Dünya Kupası Düzenleme Komitesi Bölge Müdürü Saoud Al Ansari’ye,
Dinamo Zagrep A Takım Teknik Direktörü Nenad Bjelica’ya sonsuz teşekkürler ediyorum.
 Bizlere ekranlarında yer açan, sayfalarında bizleri ağırlayan ve camiamızı yüreklendiren Basın ve Yayın Kuruluşlarının temsilcilerine de teşekkür etmeyi görev kabul ediyorum.
 Sunumlarındaki zarafet ve sadelik, akıcılıkla yönettikleri oturumlardaki olağanüstü üretkenlikleri için de TRT’mizin değerli kişilikleri Levent Özçelik, Erdoğan Arıkan ve ekip arkadaşlarına da şükranlarımı sunuyorum…   
 “METİN TÜREL’İ DAHA İYİ ANLAYABİLMEK İÇİN BİRLİKTEYDİK VE ONU SAYGIYLA ANDIK”
 BAŞTA TÜREL AİLESİ OLMAK ÜZERE, HER ZAMAN DESTEKLERİNİ GÖRDÜĞÜMÜZ TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANI YILDIRIM DEMİRÖREN’E VE YONETİM KURULU ÜYELERİNE, SEMİNERE KATKI KOYAN, KATILAN TÜM KONUKLARA VE TÜFAD CAMİASINA EN İÇTEN DUYGULARIMLA VE ŞÜKRANLARIMLA….

İsmail DİLBER
TÜFAD Genel Başkanı
AEFCA Başkan Yardımcısı
Okunma Sayısı: 1633

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»

Fatih Terim basın toplantısı düzenledi

 Riga'daki Skonto Stadı'nda oynanan Letonya-Türkiye maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Letonyalı bir gazetecinin d..  »»

U20 Milli Takımımız, İngiltere karşısında

 U20 Milli Takımımız, Hollanda'da düzenlenen U20 Uluslararası Dörtlü Turnuva'daki üçüncü ve son maçında bugün İngiltere ile karşılaşacak. Sportpark de Bosk'da oynanacak karşılaşma ..  »»

Turan Özyazanlar a Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz

 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.