TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
İsmail DİLBER ; UEFA ve TFF' nin Takvimini Sabırla Beklemeliyiz. 11-05-2020
İsmail DİLBER ; UEFA ve TFF
Geri
İleri

Genel Başkanımız İsmail Dilber, liglerin başlaması ile ilgili gelişmeleri değerlendirerek yayınladığı basın duyurusunda "UEFA ve TFF'nin takvimini sabırla beklemeliyiz" dedi.

Genel Başkanımızın Basın Duyurusu aşağıdadır.

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI,
DEĞERLİ FUTBOL KAMUOYU,

TÜFAD (Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği) olarak içerisinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayınızı kutlar hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.
Dünyayı  hem sosyal hem ekonomik olarak  olumsuz etkileyen  Covid -19 salgın hastalığı nedeni ile insanlık olarak zor günler geçirmekteyiz. Dünya Futbol endüstrisinin de karantina altına alınmış olması sebebi ile 2 aydır çok sevdiğimiz futbol maçlarından uzak kalmış olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Gelişmiş modern çağda daha önce tecrübe edilmemiş bir süreç olarak Dünyayı etkisi altına alan bu salgının futbol endüstrisine olumsuz etkilerini önce durdurmak daha sonra hasar tespiti yapmak ve son olarakta eskisinden daha iyi ve sürdürülebilir bir futbol anlayışına dönmek üzere futbol otoriterleri tarafından çalışmalar yapılmaktadır.   
TÜFAD olarak hem yurtiçi hem yurtdışı futbol ailesi üyeleri ve dernekleri ile günlük gelişmeler doğrultusunda yakın iletişim halindeyiz. TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) başkanı sayın Nihat Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri ile yaptığımız görüşmelerde Teknik adamların çalışma koşulları, Türkiye Futbol endüstrisinin bugünü ve geleceği ile ilgili atılması gereken adımlar için karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunduk. 
Dünya kamu otoritelerinin ülkeleri genelinde normalleşme hazırlıklarının başladığı bugünlerde Dünya futbol kamuoyu da yeni normale dönüşü sağlamak üzere çalışmalara başlamıştır. Futbol endüstrisinin bu zor süreçte en az hasarla yoluna devam edebilmesi hatta eski normalden yeni normale geçiş sürecinde hem saha içindeki hemde saha dışındaki ahlaki ve ekonomik düzelmelere fırsat olacağını düşünmekteyiz.  
Türkiye Futbol Federasyonunun Türkiye futbol liglerinin kaldığı yerden tekrar başlaması için hazırladığı takvim Uluslararası futbol otoriteleri ile yaptığı toplantılar neticesinde kamu otoritesi ile yürüttüğü görüşmeler üzerine alınmış önlemler doğrultusundadır. Türk futbolunun geleceğini korumak ve güçlendirmek için tüm samimiyeti ile çalıştığına inandığımız TFF kurullarının her türlü gelişmeyi dikkate alarak bu zor süreci atlatarak yeni normalde futbolumuzu sürdürebilir hale getireceğine inanıyoruz.  
UEFA, bu konuda  son gelişmeleri değerlendirmek  üzere 25 Mayıs'ta toplanacağını duyurmuştur.  Öte yandan Avrupa ülkeleri de  liglerinin  başlama tarihlerini açıklamaktadırlar. 
UEFA'nında Şampiyonlar ligi ve Avrupa Ligine  katılacak takımların listelerinin de Ağustos ayının ilk haftasında gönderilmesini istemesi dikkate alındığında, bu durumda bizlere düşen görev UEFA nın kararları ile  Bilim Kurulunun ve TFF'nin alacağı kararlar sonucu yapılacak  takvimini sabırla beklemek olacaktır.  
Futbol endüstrisinin tüm paydaşlarını bu güzel oyunu en kısa sürede eskisinden daha iyi bir duruma getirmek üzere gereken sorumluluğu üzerlerine alarak ülke futbolumuzu gelecek nesillere en güçlü şekilde bırakmaya davet ediyoruz.

İsmail DİLBER
TÜFAD Genel Başkanı 
Okunma Sayısı: 1013

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

Milli Takımımıza Başarılar Dileriz

 A Milli Takımımızın Çek Cumhuriyeti ile 10 Ekim Cuma günü oynayacağı UEFA EURO 2016 
Grup Eleme karşılaşmasını İsveçli JonasEriksson yönetecek.

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»

Antrenör Kurs Başvuru Sistemi Açıldı

 Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Resmi internet sitesinden yapılan açıklama aşağıdadır.

Fatih Terim basın toplantısı düzenledi

 Riga'daki Skonto Stadı'nda oynanan Letonya-Türkiye maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Letonyalı bir gazetecinin d..  »»
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.