TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
İsmail DİLBER ; Bir Yetenek Yakalasak Kardır 09-04-2019
İsmail DİLBER ; Bir Yetenek Yakalasak Kardır
Geri
İleri

Genel Başkanımız İsmail DİLBER 13-16 Nisan tarihlerinde yapılacak olan U-12 TÜFAD "6. Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği" öncesi şenlik hakkında bilgiler verdi ve önemli açıklamalarda bulundu.

Genel Başkanımızın yaptığı açıklamaları içeren Basın Duyurusu aşağıdadır.

TÜFAD Genel  Başkanı Dilber: Bir yetenek yakalasak kardır

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD), futbol dünyasına yeni yetenekler kazandırma hedefi ile 13-16 Nisan 2019 tarihleri arasında ''Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği'nin'  6'ncısını düzenliyor. Antalya'da düzenlenecek olan U12 'Geleceğin Yıldızları Futbol Şenliği'ne' 48 takım katılacak. TUFAD, 600 minik sporcunun katılacağı turnuvada yetenekli sporcuları Türk futboluna kazandırmayı hedefliyor.
Futbol Şenliğine Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Seyit Özkan, Süper Lig Teknik Direktörlerinden Samet Aybaba, M. Başakşehir FK Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Milli Takımımızda ve Galatasaray'da iz bırakan önemli futbolcular Hamit Altıntop, Ergün Penbe, Beşiktaş'ın ve Milli Takımımızın golcü futbolcusu Burak Yılmaz  davetli olarak katılacak konuklarımız arasında yer alıyorlar. 

Futbola yatkın çocukları göz önüne getirmek için bir uğraş verdiklerini belirten TÜFAD Başkanı İsmail Dilber, "Ülkenin içinde küçük bir parçayız. Kulüpler, federasyon organizasyonlar yapıyor, her tarafta futbol için bir kıpırdanma var ve biz bu kıpırdanmaları bir araya getiriyoruz. Ülke genelinde 56 şubemiz var. Arkadaşlarımıza diyoruz ki siz kendi illerinizde 12 yaş gurubundaki çocukları yan yana getirin ve seçme yapın. Mahalleden, okuldan, amatör takımlardan bulun seçin getirin Antalya'da buluşalım, çocukları sergileyelim. 3 gün onlar kendi aralarında maçlar oynasınlar ve federasyondan gelecek yetkililer ve scoutlar takip etsin. Yetenekli, kumaşı iyi çocukları alıp, kulüplerin alt yapılarına en iyi düzeyde olabilecek şekilde yönlendirmek istiyoruz. Bu sistemde oradan 1 tane yetenekli çocuk dahi yakalasak, bu ülkeye hediye etsek kardır" şeklinde konuştu. 

"600 KİŞİ İÇERİSİNDEN 48 KİŞİ SEÇİLECEK" 
12'şer sporcudan 4 takım kurulacağını ifade ederek Dilber, "48 takım, 600'e yakın genç sporcu futbol şenliğimize gelecek. Üç gün boyunca Antalya'da bir otelde çocuklar kendi aralarında mücadele edecekler. Onların içerisinden final grubu için oluşturacağımız 4 takım için 12'şer oyuncu  olmak üzere 48 oyuncu seçeceğiz, seçilen  48 kişiyi yaz ayında ülkenin herhangi bir şehrinde tekrar yan yana getirip şenliğin finalini oynatacağız. Final organizasyolarında , kendi aralarında iyi oyuncular daha iyi oynuyorlar  ve  daha iyi kendilerini gösterme fırsatı buluyorlar. " dedi 

"GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI MANEVİ DESTEK VERSE BİLE YETER" 
Kulüplerin telefon açıp da scoutlara bilhassa söylemeleri gerektiğini ifade eden Dilber, "Bir derdiniz var mı, bu işin neresinden tutalım diyen kulüpler bekliyoruz. Şu ana kadar  6 senedir bize böyle bir yaklaşım gelmedi. Bu turnuva dernek için ciddi bir maddi harcama gerektiriyor, ki biz kendi yağımızla kavrulmaya çalışan bir derneğiz. Kulüplerden siz bir şeyler yapıyorsunuz biz de bir yerinden tutalım gibi bir durum bekliyoruz. Kulüplerin telefon açıp da scoutlara bilhassa söylemeleri  gerek. Sağ olsunlar bazı kulüpler sponsorlar buluyor ve katkıda bulunmak için bir şeyler yapıyorlar. Yine dostlarımız vasıtasıyla oteli ucuza getirmeye çalışıyoruz. Büyük bir emek, çaba sarf ediyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı bize maddi olmasada manevi destek verse yeter" diye konuştu.
Okunma Sayısı: 3197

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

Milli Takımımıza Başarılar Dileriz

 A Milli Takımımızın Çek Cumhuriyeti ile 10 Ekim Cuma günü oynayacağı UEFA EURO 2016 
Grup Eleme karşılaşmasını İsveçli JonasEriksson yönetecek.

Antrenör Kurs Başvuru Sistemi Açıldı

 Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Resmi internet sitesinden yapılan açıklama aşağıdadır.

Fatih Terim basın toplantısı düzenledi

 Riga'daki Skonto Stadı'nda oynanan Letonya-Türkiye maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Letonyalı bir gazetecinin d..  »»

Fatih Terim basın toplantısı düzenledi

 

Riga'daki Skonto Stadı'nda oynanan Letonya-Türkiye maçın ardından düzenlenen bas..  »»

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.