TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
İsmail DİLBER ; Avrupa'ya Daha Çok Futbolcu Göndermeliyiz 14-04-2020
İsmail DİLBER ; Avrupa
Geri
İleri

Genel Başkanımız İsmail DİLBER, Türkiye Gazetesinden Hasan SARIÇİÇEK' e Türk Futbolu ile ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Genel Başkanımız , “Avrupa’nın beş büyük liginde 5 milyar avroluk pazar bizi bekliyor. Bunun yüzde 10’unu kapsak yeter. Neden Cengiz, Ozan, Yusuf ve Okay ile yetinelim? Avrupa’ya daha çok futbolcu göndermeliyiz” vurgusunda bulundu.

Türkiye Gazetesinin 14 Nisan 2020 tarihli nüshasında yayınlanan röpartaj aşağıdadır.

Yetiştir Pazarla !

Hasan SARIÇİÇEK

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs vakasının futbola etkilerini Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı, TFF eski yönetim kurulu üyesi İsmail Dilber ile konuştuk. “Eve kapandık, bu zor günler elbet bitecek ümidiyle güzel oyun futbol için ne yapabiliriz, futbolun akil insanlarıyla sürekli konuşuyoruz” diyen tecrübeli futbol adamı Türkiye’ye çok özel açıklamalarda bulundu ve kurtuluş reçetesini verdi. İşte TÜFAD Başkanı Dilber’in açıklamaları…
Bariyerler yıkılıyor
“Koronavirüs vakası gösterdi ki küreselleşme adına o ‘aşılmaz’ bildiğimiz duvarlar artık yıkılıyor, yeni bir dünya düzeni kuruluyor. Önümüzde krizi avantaja dönüştürecek futbolumuzun, gençliğimizin ve ülkemizin daha da güçlenip gelişeceği yeni bir yol açılıyor. Bu fırsatı futbol ailesi olarak ülkemiz adına çok iyi değerlendirmeliyiz. TÜFAD ailesi olarak 23 bin üyesiyle biz yeni döneme hazırız.”
 Yüzde 10’u bile uçurur
“Avrupa’nın beş büyük ligindeki ilk 20 takımın yıllık kazancı 5 milyar avronun üzerinde. Yeni kurulacak dünyada bu dev pazar bizi bekliyor. Bunun yüzde 10’una bile -yıllık 500 milyon avro- hitap etsek, ülke uçar. Bu hayal değil. Neden Cengiz, Ozan, Yusuf ve Okay ile yetinelim artık Avrupa’ya daha çok futbolcu daha çok teknik direktör hatta spor adamı göndermeliyiz. Daha güçlü temsil ve daha büyük finansal kaynak için her şey TFF’den bekleniyor, bu yanlış!”
Paydaşlar niçin var?
“Ortak akıl bir an önce harekete geçmeli. Şu futbolsuz geçen süreç büyük bir fırsat. Artık manasız kavgalar, renk körü olduğumuz faydasız demeç savaşları son bulmalı. Bu oyunun aydınlık yarınları için, atıl durumdaki potansiyelimizin ki; 15-25 yaş arası 25 milyon genci yetiştirip bu oyunun güçlü aktörleri hâline getirebilmek için ortak akıl, ortak yol bulunmalı. Futbol paydaşları, bu oyunun kültürünü oluşturan kurumsal hafızamız yani futbol adamlarımız, akademisyenlerimiz, medyamız niçin var? Derhâl bu güzel oyun futbol için ortak bir düşünce platformu oluşturulmalı.”
Beş genç, üç bin dakika
“Kulüplerimiz batakta, doğru. Ancak kurtuluş reçetesi de bizde. İlacı içmez rafa kaldırır, ülkeyi her biri 3-5 milyon avrodan 35-36 yaşındaki heyecanı kaybolmuş yabancı futbolcuların çiftliği hâline getirir, onlara kucak dolusu para öderseniz ‘ülke futbolu niye gelişmiyor’ diye dövünüp durmaya devam edersiniz. Bu sevdadan artık vazgeçilmeli. Kendi yıldızını kendisi üretecek ve de o dev pazara Avrupa’ya oyuncu ve teknik adam arz edecek sisteme geçmeliyiz. Reçete basit; TFF, her kulübün 15-23 yaş arası beş futbolcuya kadrosunda yer vermesi için mecbur tutacak. Kulüpler bir sezonda bu beş gence üç bin dakika şans tanımalı, diyecek. İnanın bu sistem devreye girdiğinde her kulüp birer futbolcu fabrikasına döner ve üç yılda Türkiye, Brezilya gibi güçlü bir futbol ülkesi olur.” 
Yeter ki inanalım
“Bu mümkün mü, mümkün... Bu oyunun canlılığını, popülerliğini, rekabet gücünü, marka değerini korumak, sponsorluk ve ticari gelirlerini geliştirmek için zaten oyuncu ve teknik adam üretimi şart... Yeter ki; tüketim toplumundan üretim toplumuna geçmeyi başaralım. Formül açık; kendi gencine inan, fırsat ver, arkasında dur ve bu ülkede futbolcu yetişiyor mu yetişmiyor mu, futbol gelişiyor mu gelişmiyor mu sonucu gör...”

 
Okunma Sayısı: 1074

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»

Antrenör Kurs Başvuru Sistemi Açıldı

 Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Resmi internet sitesinden yapılan açıklama aşağıdadır.

Fatih Terim basın toplantısı düzenledi

 Riga'daki Skonto Stadı'nda oynanan Letonya-Türkiye maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Letonyalı bir gazetecinin d..  »»

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.