TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
Aktif Ziyaretçi 1
Dün 66
Bugün 43
Toplam 1245129
IP 172.69.62.208
 
D.Kuruluşu | Karşılaşılan Zorluklar | İlk Kurs | İlk Seminer | Tüzük |

Yabancı Ant.Yasağı
Derneğin Açtığı İlk Kurs

1966'nin Nisan ayinda basin vasitasiyla Eskisehir'de cemiyetin ilk kursunu açacagi duyuruldu. Galip Türkkan 28 antrenör namzedini bir araya getirmisti. Eskisehir Devlet Demiryollari salonunu Ismet Ulas temin etmis, misafirhaneyi de garantilemisti. Mustafa Gerçeker de sahalari kullanmamiza izin vermisti.

Cemiyetin bütün ögretim üyeleri kendi masraflari ile Eskisehir'e tasinarak 15 günlük kursu açtilar ve basari ile sonuçlandirdilar. Bu kurs çok ciddi ve disiplinli geçti. Yapilan sinavlarda 5 kisi basarisiz oldu ve kurs 23 mezun verdi. Cemiyetce bastirdigimiz diplomalari kurs mezunlarina dagittik.

O tarihlerde Eskisehirspor, teknik direktörü Abdullah Gegiç'in yönetiminde çok basarili maçlar çikariyor ve bir Anadolu takiminin ilk defa 1. lige çikma sansi gittikçe artiyordu. Eskisehirspor'un bu durumu federasyonun da ilgisini çekiyordu. Mayis ayinda her maça federasyon baskani, daire müdürleri maçlari takip için Eskisehir'e gidiyordu. Lig maçi öncesi amatör takimlar maç yapiyor, kurs görmüs antrenörlerin takimlari devamli basarili oluyorlardi. Statta seref tribününde bu yüzden bizim açtigimiz kurs konusuluyor ve federasyondakilerin kulaklari bunlari devamli isitiyordu.

Haziran ayinda Orhan Seref Apak beni çagirtti. Gene ne vardi, merak ediyordum. Eskisehir'de kendi kendimize bir kurs açmistik. Simdi bunun hesabini mi verecektik ? Bu ihtimale göre hazirlandim. Biraz da hirsli idim. Odasina girdim, beni öptü, çay söyledi ve konustu :

" Bak Sahir Eskisehir'de açtiginiz kursu isittim. Çok güzel geçmis, biz bu isi beceremiyoruz. Cemiyet olarak bundan sonra kurslarimizi siz açin. "

Birdenbire bir balon gibi söndügümü hissettim. Aylarca bir iddia, hirs ve azimle çalisip, sikinti ve yokluklara gögüs germis ve birden ipi gögüslemistik. Sanirim Orhan Bey hayatinda ilk ve son defa kullanmistir bu cümleyi. Onun için becerememek diye bir kelime yoktu çünkü.

Arkadaslarla biraraya geldik , durumu tartistik. Önemli ve tarihi bir görev üstlenmistik. Basarili, çok basarili olmamiz gerekiyordu. Bunun içn de iyi organize olmali, çok çalismaliydik. Bu arada bize bu sartlarin hazirlanmasinda büyük rolü olan Eskisehir kursu mezunlarini da unutmamaliydik. Onlarin kurs denkliklerini federasyon kabul etmeliydi. Kurs planlamalarini yaparken denklik olayini da hallettik.

Ilk kursumuzu Kütahya'da bunun hemen arkasindan bir kurs da Bursa'da açacaktik. Federasyon harcirah verecegi için maddi sikintimiz da azalacakti. Bölgeler bize yatacak yer verirlerse gerisini idare ederdik. Onu da hallettik. Sira kursun teknik hazirliklarina gelmisti.

Kurs basladi ve güzel geçiyordu, bu isi sevmistik. Insanlara birseyler vermenin zevkini yasiyorduk. Artik yeni bir meslek ve meslegin neferleri olusuyordu. Bu bizler için büyük mutluluktu.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.