TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
Gündüz Tekin Onay Hocamızı Rahmetle ve Saygıyla Anıyoruz 04-01-2021
Gündüz Tekin Onay Hocamızı Rahmetle ve Saygıyla Anıyoruz
Geri
İleri

Türk Futbol Antrenörlüğünün ve futbolumuzun eğitimsel çalışmaları konusunda Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)  ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) çatısı altında büyük hizmetler veren, derneğimizin bir dönem Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik görevlerini üstlenen Büyük Ustamız Gündüz Tekin Onay'ı ölümünün 13. yılında rahmet,saygı,minnet ve özlemle anıyoruz.

TÜFAD Genel Merkezi

GÜNDÜZ TEKİN ONAY :           :
31 Mayıs 1942 tarihinde Çankırı'da doğdu. Futbola 1957 yılında Eskişehir'de başladı. Bursa Akınspor, Kardemir Karabükspor, Muhafızgücü,  Ordu Milli Futbol Takımı, Karşıyaka, Şekerspor ve Kastamonuspor'da futbol oynadı.
Şimdilere göre çok kısa sayılacak futbolculuk döneminden sonra 26 yaşında antrenörlüğe başladı. 1969 yılında (A) Milli Futbol Takımı’nda teknik direktör Abdullah Gegiç’in yardımcılığını yaptı. Birçok futbol kulübünde de görev yaptı. Çalıştırdığı kulüpler arasında; Adanaspor, Zonguldakspor, Beşiktaş, Bursaspor, Ankaragücü, Gençlerbirliği, Kayserispor, Konyaspor ve Denizlispor vardır. Bu takımlarda 462 maçla lig rekoru kırdı. 3 sezon Genç Milli Takımlar teknik sorumluluğu görevini sürdürdü.
Aktif futbol yaşantısından sonra, yönetici ve antrenör olarak Türk Futbolu'na hizmet etti.TÜFAD' da Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik görevlerinde bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu’nda Teknik Başdanışmanlık dahil olmak üzere çeşitli görevler yaptı. Futbol Federasyonu Araştırma, Planlama, Eğitim ve Geliştirme (ARPEG) Genel Koordinatörü olarak görev yaptı. Antrenörlüğün yanısıra çeşitli gazetelerde spor yazarlığı yaptı. Gündüz Tekin Hocamızın yayınlanmış 14 kitabı bulunmaktadır.
Değerli Hocamız yakalandığı amansız hastalıktan tüm gayretine rağmen kurtarılamıyarak 4 Ocak 2008 tarihinde hayata veda etti.
Rahat uyu büyük usta.
Okunma Sayısı: 337

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

Milli Takımımıza Başarılar Dileriz

 A Milli Takımımızın Çek Cumhuriyeti ile 10 Ekim Cuma günü oynayacağı UEFA EURO 2016 
Grup Eleme karşılaşmasını İsveçli JonasEriksson yönetecek.

Başsağlığı

 Trabzonspor Kulübü kurucularından ve ilk başkanı olan Ali Osman Ulusoy un vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Fatih Terim basın toplantısı düzenledi

 Riga'daki Skonto Stadı'nda oynanan Letonya-Türkiye maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Letonyalı bir gazetecinin d..  »»

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.