TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
Genel Merkezden Kınama 02-09-2017
Genel Merkezden Kınama
Geri
İleri
Genel Merkezimiz tarafından Kınama Basın Duyurusu yapıldı.

BASIN DUYURUSU  

                          -KINAMA -     
                                                                                                                                                                                                                                  TÜRK FUTBOLUNUN TARİHİNİ DEĞİŞTİREN ADAM !
 

Teknik Direktörlük başarılarına Türkiye 21 Yaş Altı Millî Futbol Takımımızı 1993 Akdeniz Oyunları şampiyonu yaparak başladı.
Daha sonra  A Millî Futbol Takımımız ile 1996 yılında Avrupa Şampiyonası Finallerine  ilk defa katılma hakkı kazandı.

1996-2000 yılları arasında Galatasaray'da  4 lig, 2 Türkiye Kupası, 1 UEFA Kupası kazandı. Galatasaray, UEFA Kupası'nı kazanan ilk ve tek Türk takımı olarak tarihe geçti. 
Yurt dışı kariyerinde 2000-2001 sezonunda İtalya'nın ACF Fiorentina  takımını İtalya Kupası'nda finale taşıdı. Dünya Kulubü AC Milan'da Teknik Direktörlük yaptı.
İtalya'da,Devlet Nişanı ile Commendatore(kummimdatore)  ünvanı alan ilk Türk teknik direktör oldu.

 A Milli Takımımızı 2008 yılında bir kez daha Avrupa Futbol Şampiyonası finallerine taşıdı. Finallerde Milli Takımımız, hafızalardan silinmeyecek maçlardan sonra  yarı finale yükseldi. Yarı finalde  Almanya'ya 3-2 yenilerek elendik ve  2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda 3.olduk.Teknik Direktörümüz UEFA tarafından bu turnuvanın en iyi teknik direktörü seçildi. 2016 yılında iyi başlayamadığı Avrup Şampiyonası  grup maçlarında önemli bir geri dönüşe imza atarak yaptığı son 7 maçtaki mücadele ile yenilgi yüzü görmedi ve topladığı 18 puanla tüm grupların en iyi üçüncüsü olarak bir kez daha  Fransa'da yapılan 2016 Avrupa Şampiyonası katılma başarısını gösterdi.  Kimdi bu Türk Futbolunun makus talihini yenerek ülkemizin adını Avrupa'da  ve Dünya'da söz ettirmeyi başaran,Türk Futbolunun tarihini değiştiren teknik adam ? 
Elbette ki Fatih Terim.
Ülkemize itibar kazandırmış, geçmişi başarılarla dolu böyle bir teknik adamı, kişisel veya ailevi nedenlerle karıştığı bazı adli olaylar sebebiyle  bir çırpıda söküp atmak kolay olamaz. TÜFAD olarak buna izin vermemiz mümkün değildir.
Ülkemizde her alanda olduğu gibi futbolumuzda da insanlar kolay kolay yetişmiyor. Adli makamlara intikal etmiş ve henüz sonuçlanmamış bir olay nedeniyle Değerli Hocamız Fatih Terim'in yıpratılması asla  kabül edilemez.

Hele bu eylemin, ilim,irfan ve bilim yuvası olan yüksek öğretim kurumu üniversitede , Türkiye'nin geleceği olarak gördüğümüz bir grup genç öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilmesi son derece üzücü olmuştur. 
Bu olayla ilgili yapılan "Heykel" eylemini şiddetle kınıyor, geleceğimizin teminatı gençlerimizi hafızalarını  tekrar yoklayarak sağduyulu davranmaya davet ediyoruz. 
Saygılarımızla.
    
TÜRKİYE FUTBOL ANTRENÖRLERİ DERNEĞİ
 GENEL MERKEZİ
Okunma Sayısı: 5521

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»

Başsağlığı

 Trabzonspor Kulübü kurucularından ve ilk başkanı olan Ali Osman Ulusoy un vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Antrenör Kurs Başvuru Sistemi Açıldı

 
Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Resmi internet sitesinden yapılan açıklama aşağıdadır.

Fatih Terim basın toplantısı düzenledi

 

Riga'daki Skonto Stadı'nda oynanan Letonya-Türkiye maçın ardından düzenlenen bas..  »»

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.