TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
Fatih Terim basın toplantısı düzenledi 14-10-2014
Fatih Terim basın toplantısı düzenledi
Geri
İleri
Riga'daki Skonto Stadı'nda oynanan Letonya-Türkiye maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Letonyalı bir gazetecinin dünkü basın toplantısına atıfta bulunarak, ''Bu seferki sonuç da tesadüf müydü" sorusu üzerine, "Bu seferki hepsinden daha tesadüf. Atamadığımız 10 pozisyon var. Penaltıyla beraberliği buldular. Başka türlü gol atamazlardı. İlk yarı kalemize geldiklerini hatırlamıyorum ama futbol böyle bir oyun. Zaman zaman sizi bu durumla karşı karşıya bırakabilir. Zaten sorunun cevabı sahada gizli. Maçtan sonra 1-1'e bayram ettiklerine göre ne kadar tesadüfi olduğu açık" ifadelerini kullandı.

Fatih Terim, A Grubu'nda İzlanda'nın lider, Çek Cumhuriyeti'nin ikinci olduğunun hatırlatılması üzerine, şöyle konuştu:"Böyle bir manzarayı beklemek mümkün değil. Gruplar çekildiğinde grubun sert olduğunu ifade ettim ama bu manzarayı ne bekledim, ne ümit ettim ne de düşündüm. Ancak seçen benim, oynatan benim, doğal olarak da hata benim. Oyuncularım oynuyor, atıyor, atamıyor veya yiyor. Açıkçası bu durumdan dolayı üzgünüm. Hiç kimsenin beklemediği kadar canımın yandığı da açık. Ben aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu'nun Türkiye Futbol Direktörüyüm. Sonuç olarak hem buna hem de Türk futbolunun genel sıkıntılarına çareyi de benim bulmam lazım. Hakikaten bu gece bir başlangıç yapabilirdik. Letonya ile berabere kalmanın özrü yok. Bunu kabullenemem. Bir yanlışımız ve eksiğimiz var."

"Her turnuvaya gitmek için çok köklü değişiklere devam etmemiz lazım"

Terim, Türk Milli Takımı'nın içinde bulunduğu durumdan memnun olmadığını dile getirerek, şunları kaydetti:"Öne geçtik. O ana kadar pozisyon denen şeyi kalemizde yaşamadık. En az 6-7 pozisyon bulduk. Bunları bir an önce halletmemiz lazım. Hepimiz, oturacağız ve doğruları konuşacağız. Eğrilerin üzerinden gitmeyeceğiz. Günü halletmeye çalışırken, ileriki yılları dizayn etmeye çalışacağız. Tanıyı iyi koymamız lazım. Hep beraber bunun üzerine gitmemiz lazım. Bugün Letonya'yı yensek de aynı şeyleri söyleyebilirdim. Her turnuvaya gitmek için çok köklü değişiklere devam etmemiz lazım. Konuşmadan çok eylem zamanıdır. Bir türlü olmuyor ama olması lazım. Birçok projeyi ortaya koyuyoruz. İnşallah daha güçlü, istediğini alabilen, sadece bir turnuvaya değil, hepsine gidebilen bir takım ortaya koyarız. Ama manzaradan memnun olmadığım çok açık."

"Açıkçası ben daha takım gibi takım istiyorum" diyen Terim, "Burada bir grubu ve ülkeyi, Türk bayrağının altında toplamaya çalışıyoruz. Muhakkak ki herkesin kulübü çok önemli ama burası en önemli ve en üst olmalı. Birtakım şeylerimiz eksik. Futbolu daha düşünen, milli takımı daha çok en üst seviyeye koyan bir yaklaşım olması lazım" değerlendirmesinde bulundu.

Fatih Terim, bir gazetecinin "oyuncularda heyecan göremiyorum" şeklindeki eleştirisi üzerine, "Oyuncularıma o konuda toz kondurmayacağım. Kaybetmesek de bizim için kayıp olduğunu düşünüyorum. Gerektiği zaman dünyaları yendik ama puan almamız gereken zamanda 3 puan alamadık. Bazı şeyden vazgeçeceğiz ama gereğini yapmamız lazım" yorumunu yaptı.

"İlk kabahati bana ve takımıma buluyorum"...

Terim, seyircilerin koşulsuz bir biçimde milli takımı desteklemeleri gerektiğini dile getirerek, başarısızlıklarda en büyük kabahati kendisinde ve oyuncularında bulduğunu söyledi.

Milli takım maçlarına seyirci çekmek için aktiviteye ihtiyaç olmadığını aktaran Terim, sözlerini şöyle tamamladı: "Milli takımın iyi oynayıp başarılı olması lazım ama onları yaptığımızda da seyircimizi zorla çağırıyoruz. Malta ile karşılaşırken 80 bin kişiye oynamış bir ülkenin milli takımlarından geliyoruz. Bu coşku içinde olmalıyız. Milli takım, kerhen veya hatır için seyredilen veya arkasından gidilen bir şey olmaz. Milli takım, başka bir duygudur. Fransa'nın son Dünya Kupası'ndaki durumu ortada ama son Fransa-Portekiz maçında 70 bin kişi vardı. Polonya-Almanya maçında 80 bin kişi var. Herkesin, 'bu benim ülkem, benim takımım' diyerek gelmesi lazım. Bunu tekrardan kurmak için uğraşıyoruz. İlk kabahati bana ve takımıma buluyorum. Onları stada çekecek bir oyun, sonuç olmalı ama her şeye rağmen, iyi de gitse kötü de gitse bu bizim ülkemizin takımı. Bu forma, hayatımızdaki en önemli üniforma. Bu bayrak, bu yıldız, hayatımızdaki en önemli işaretler."xxxx........
Okunma Sayısı: 4402

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

Antrenör Kurs Başvuru Sistemi Açıldı

 Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Resmi internet sitesinden yapılan açıklama aşağıdadır.

Başsağlığı

 
Trabzonspor Kulübü kurucularından ve ilk başkanı olan Ali Osman Ulusoy un vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Yönetim Kurulu ve Şube Başkanları Toplantımız 28-29 Ekim de Yapılıyor

 

Antrenör Lisans Kursu Başvuruları Sona Erdi

 
TFF.ORG üzerinden 26 Eylül 2014 tarihinde başlayan antrenör lisans kursları başvuruları, 20 Ekim 2014 günü saat 17.00 itibarı ile sona erdi.
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.