TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
Haklısın Baltaş Hoca ! 12-06-2017
Haklısın Baltaş Hoca !
Geri
İleri

Prof.Dr. Acar Baltaş'ın 12 Haziran 2017 tarihli Hürriyet Gazetesinde yayınlanan röportajı ile ilgili Basın Duyurusudur.

 Haklısın Baltaş Hoca !

12 Haziran 2017 tarihli Hürriyet Gazetesinde yayınlanan  " Türk futbolunun 1 numaralı sorunu hocalar" başlıklı röpartajınızı hayretler içerisinde ve üzüntüyle okumuş bulunuyoruz.

Bir bilim adamı olarak , profesyonelce Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde  A Milli Takımımızın Psikolojik Danışmanı olarak görev yapmış kişi olarak öncelikle  bu açıklamayı yapmadan önce kendinizi sorgulamanızın daha doğru olacağı  düşüncesindeyiz. Türk Futbolunun 1 numaralı sorunu hocalar ise  profesyonelce görev yaptığınız süre içerisinde bu sorunu çözmek için ne gibi çalışmalar yaptınız  ve  hangi gelişmeleri  spor kamuoyu ile paylaştınız.

Görev yaptığınız sürede  Türk futbol tarihine kara bir leke olarak geçen  ve A Mİlli takımımıza tarihinin  en ağır cezalarının verildiği (Bazı futbolcuların ve antrenörümüzün çeşitli cezalar aldığı, Milli takımımızın sınırlarının 500 kilometre dışında seyircisiz 3 maç oynamak zorunda kaldığı, para cezası verilmesi gibi.)  FİFA Dünya Kupası Finallerine katılma sürecinde, 16 Kasım 2005 tarihinde  İstanbul'da Şükrü Saraçoğlu Stadyumunda oynadığımız  Türkiye -Isviçre müsabakasının başlamasından bitimine kadar teknik adamlarımızın ve futbolcularımızın da karıştığı olayların öngörüsünü  yapıp bu kara lekeyi önleme konusunda  teknik adamlarımızı ve futbolcularımızı gerektiği şekilde psikolojik olarak hazırlayamadığınız anlaşılmaktadır.

Kaldı ki,  futbolun diğer unsurları olan spor basını,seyirciler ve yöneticiler ise kendilerini telkin ederek sağduyulu davranmışlar ve bu olaylara karışmamışlardır.

Antrenörlerimiz, sizin de  röportajınızın bir bölümünde bahsettiğiniz gibi  ülkemizin sosyo-ekonomik ve kültürel koşulları,kulüp yapılanmalarının çarpıklığı, kendilerine sağlanan olanaklar , çalışma şartlarının her türlü zorlukları içerinde üzerlerine düşenin en iyisini yapmak için çaba göstermektedirler. 

Bu zor şartlar altında dahi Türk Antrenörleri ,yabancı meslektaşlarını geride bırakarak zirvede yer almayı başarmaktadırlar.

Saygılarımızla.

TÜFAD GENEL MERKEZİ

 

 
Okunma Sayısı: 4631

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

Milli Takımımıza Başarılar Dileriz

 A Milli Takımımızın Çek Cumhuriyeti ile 10 Ekim Cuma günü oynayacağı UEFA EURO 2016 
Grup Eleme karşılaşmasını İsveçli JonasEriksson yönetecek.

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»

Antrenör Kurs Başvuru Sistemi Açıldı

 Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Resmi internet sitesinden yapılan açıklama aşağıdadır.

Fatih Terim basın toplantısı düzenledi

 Riga'daki Skonto Stadı'nda oynanan Letonya-Türkiye maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Letonyalı bir gazetecinin d..  »»
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.