TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
Büyük Hocamızı Rahmetle Saygıyla Anıyoruz 04-01-2015
Büyük Hocamızı Rahmetle Saygıyla Anıyoruz
Geri
İleri
Türk Futboluna ve Türk Antrenörlüğüne büyük hizmetleri olan çok değerli hocamız Gündüz Tekin Onay'ı ölümünün 7. yılında rahmetle , saygıyla ve
özlemle anıyoruz. TÜFAD Seni unutmayacaktır.
Büyük Hocamızın TÜFAD Özgeçmişini Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Abdullah Tanyolaç'ın kaleminden aşağıda okuyabilirsiniz.

GÜNDÜZ TEKİN ONAY’SIZ GEÇEN YEDİ YIL…

Gündüz Tekin Onay’ın TÜFAD camiasına katılımı 1969 yılında gerçekleşmiştir. O zaman ki adı ile Türkiye Futbol Antrenörleri, Menajerleri ve Monitörleri Cemiyeti’nin 10. Yıl Albümü’ne (1975) A lisanslı Teknik adam olarak adını yazdıran Gündüz Hocamız 1969’dan itibaren düzenlenen yurt içi, yurt dışı tüm seminerleri antrenör olarak takip etmiştir.  UEFA tarafından 1970’de İskoçya’da, 1971’de Yugoslavya’da ve 1973’de de Macaristan’da yapılan Uluslararası seminerlere cemiyet üyesi olarak katılmıştır.

Faal teknik adamlık dönemlerinde bile TÜFAD’a hizmet sunan Gündüz Tekin Onay, derneğin zor günler geçirdiği yıllarda da Yönetim Kurullarında Asbaşkan olarak görev yapmıştır. Derneğin teknik ve idari anlamda yeniden yapılanması ve yayın üretme çalışmalarında önemli sorumluluklar üstlenmiştir. Antrenörün Sesi adı ile Derneğimiz tarafından 1970’li yıllarda yayınlanan ve tüm antrenörlere parasız dağıtılan gazeteyi arkadaşları ile çıkartmışlardır.

1991 yılında TÜFAD’ın dergi haline getirdiği Antrenörün Sesi’nin ilk sayısının “DÜN, BUGÜN, GELECEK” başlıklı yazısında başta Sahir Gürkan, Doğan Andaç, Günaydın Özyurt, Tamer Güney, Yüksel Doğanay Sabri Kiraz olmak üzere ve özellikle Ankaralı antrenörlerin üstün çabaları ile gerçekleşen Türk Antrenörünün Varoluş kavgasındaki emek ve çabaya içten teşekkür edebilecek bir kadirşinastır. Düne saygılı futbol adamıdır.

Futbol Federasyonu Eğitim Dairesinin hangi aşamalardan geçerek Sahir Gürkan ve ekip arkadaşlarınca kurulduğunu tüm üyelere anlatabilecek olgunlukta bir dernek üyesidir. Bugün gelinen noktanın önemini açıklayan ve yetinmemeliyiz demeyi de dilinden bırakmayan bir futbol emekçisidir.

Ve o gün (33. Yılında) 11 bölgede yapılanan TÜFAD’ın yarınları için “Derneğimize sahip çıkmalıyız” vurgusu ile tüm antrenörlere seslenen vizyon sahibi bir kişiliktir, liderdir.

Garip bir tesadüf ama yazmalıyız.

TÜFAD’ın kuruluş tarihi 5 Ocak 1965’dir.

ndüz hocamızın toprağa verildiği tarih 5 Ocak 2008’dir.

Gündüz Hocamız, bizlerden ayrılalı 7 yıl oldu.

Hocam,

Biz yolundayız, izinizi takip ediyoruz.

TÜFAD 50. Yaşını 56 şubesi ve 18 bin üyesi ile kutluyor.

Söylediğiniz gibi GELECEK BİZİM BEYNİMİZDEDİR diyoruz.

TOPU VE ÇOCUĞU YÜREĞİMİZE YAKIN TUTUYORUZ.

 Işıklar içerisinde, huzurlu uyu…
Okunma Sayısı: 2411

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

Milli Takımımıza Başarılar Dileriz

 A Milli Takımımızın Çek Cumhuriyeti ile 10 Ekim Cuma günü oynayacağı UEFA EURO 2016 
Grup Eleme karşılaşmasını İsveçli JonasEriksson yönetecek.

Antrenör Kurs Başvuru Sistemi Açıldı

 Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Resmi internet sitesinden yapılan açıklama aşağıdadır.

Fatih Terim basın toplantısı düzenledi

 Riga'daki Skonto Stadı'nda oynanan Letonya-Türkiye maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Letonyalı bir gazetecinin d..  »»

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.