TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
Basınımıza Geçmiş Olsun 17-11-2014
Basınımıza Geçmiş Olsun
Geri
İleri
"Futbol Paydaşlarımıza Çağrı"
Kazakistan Milli maçı öncesi ve sonrası yaşananlar Türk futbol ailesinin sorumluluklarının önemini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Alt yapı yani Türk futbolunun temelinin atıldığı seviyede yaşanılan sıkıntılar hepimizi fazlasıyla üzmektedir. Gerekli önlemlerin alınabilmesi için tüm paydaş kurum ve kuruluşların taban birliği adı ile futbolumuzun marka değerini yükseltme amacı doğrultusunda hizmet veren birimlerin yetkili olan ya da görev ve sorumluluk üstlenen tüm ünitelerin düşünmesi ve geleceğe yönelik proje üretmesi zorunluluktur.

Ancak sadece çocuk ve gençlerimizin eğitildiği yapılarda düzeyli hale gelmek sorunu çözmemizde tek başına katkı sağlamayacaktır diye düşünüyoruz.

Futbol toplumunu mutsuzluğa iten İzlanda, Çek Cumhuriyeti,İzlanda, Letonya hatta Brezilya ile oynadığımız maçlardan sonra Türk Milli takımının en azından moral bulabilmek ve başarılara başlangıç ışığı yakabilmek adına çıktığı Kazakistan maçından önce, maç esnasında ve maç sonrasında yaşanılanlar  sağduyu sahibi Türk futbol ailesini bir hayli tedirgin etmiş ve karamsarlığa sürüklemiştir. Bir grup kulüp formalının, ay yıldızlı formayı taşıyan sporcusunu ağza alınmayacak küfürlerle daha maç başlamadan taciz etmesini ve her ne şekilde olursa olsun o şerefli görevi yapması gereken insanın mazeretini hocasına bildirerek önce sahayı sonra da stadyumu terk etmesini, çağdaşlığı benimseyen insanlar olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Yine maç esnasında topun oyunda olduğu bir anda futbolumuza eksi değer yükleyecek bir sorumsuz ancak sorunlu bir insanın oyun alanına dalması hepimizi derin üzüntüye sevk etmiştir. Ayrıca yetkili makamlarca yasal araştırmaların yapılmakta olduğunu bildiğimiz ve önümüzdeki günlerde ayrıntılarını da öğreneceğimiz Medya üyelerine karşı gerçekleşen acımasız fiili saldırılar bu çirkinliklerin üzerine serilmiş bir çirkef perdedir. Türk futboluna yaşatılan tüm çirkinlikleri şiddetle kınıyoruz.

Olumsuz gelişmeleri diğer dost birimler gibi yakından takip eden TÜFAD camiası olarak, futbolumuzun yönetiminde paydaşlık sorumluluğunu üstlenen tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte çalışma ve titiz davranma hassasiyetinde olacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz.
Okunma Sayısı: 2717

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 1 Yorumu Göster

Benzer Haberler

Antrenör Kurs Başvuru Sistemi Açıldı

 Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Resmi internet sitesinden yapılan açıklama aşağıdadır.

Başsağlığı

 Trabzonspor Kulübü kurucularından ve ilk başkanı olan Ali Osman Ulusoy un vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Başsağlığı

 
Trabzonspor Kulübü kurucularından ve ilk başkanı olan Ali Osman Ulusoy un vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Fatih Terim basın toplantısı düzenledi

 

Riga'daki Skonto Stadı'nda oynanan Letonya-Türkiye maçın ardından düzenlenen bas..  »»

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.