TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
Antrenörler Hayat Kurtardı 21-12-2014
Antrenörler Hayat Kurtardı
Geri
İleri
İskenderun 5 Temmuz Stadı yan sahasında oynanan maçta İskenderunspor 1967 ile Belen Belediyespor karşılaştı. Maçta ilk yarının sonlarında gelişen atakta hava topuna birlikte yükselen Belen Belediyespor'lu Fatih Toluyağ ile İskenderunspor 1967 takımı oyuncusu Ozan Ateş kafa kafaya çarpıştı. Çarpışma sonrasında yere düşen iki sporcudan Ozan Ateş'in düşerken kafasına aldığı şiddetli darbe nedeniyle dili boğazına kaçtı. Aynı şekilde Fatih Toluyağ da yerden kalkamadı. Ambulans ve sağlık ekibinin hazır bulunmadığı maçta iki takımın teknik direktörü Halis Özipek ile Hıdır Özdemir futbolcuya müdahale etti. Teknik direktörler, ağzı kilitlenerek boğazına dili kaçan futbolcu Ozan Ateş’i yaptıkları müdahale ile hayata döndürmeyi başardılar.Sporcusunu hayata döndüren İskenderunspor 1967 teknik direktörü Halis Özipek, ambulansın maçlarda gelmemesine tepki göstererek "Ambulanssız maç yapılır mı? Allah Kahretsin. Ambulans şimdi niye geliyor, her maçta olması gerekir. Lanet olsun" diye ifade etti. Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri yerde yatan iki sporcuya müdahalede bulundu. Dili boğazına kaçan Ozan Ateş’i kontrol edildikten sonra ambulans ile hastaneye kaldırıldı. İkinci yaralı sporcu için gelen diğer ambulans ve sağlık ekibi de Fatih Toluyağ’a boyunluk taktıktan sonra kontrollü bir şekilde alarak İskenderun Devlet Hastanesi'ne götürdü. 
Okunma Sayısı: 3032

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»

Antrenör Kurs Başvuru Sistemi Açıldı

 Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Resmi internet sitesinden yapılan açıklama aşağıdadır.

Fatih Terim basın toplantısı düzenledi

 Riga'daki Skonto Stadı'nda oynanan Letonya-Türkiye maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Letonyalı bir gazetecinin d..  »»

U20 Milli Takımımız, İngiltere karşısında

 U20 Milli Takımımız, Hollanda'da düzenlenen U20 Uluslararası Dörtlü Turnuva'daki üçüncü ve son maçında bugün İngiltere ile karşılaşacak. Sportpark de Bosk'da oynanacak karşılaşma ..  »»
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.