TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
Antrenör Eğitimine Yeni Tanımlar Geliyor 23-01-2021
Antrenör Eğitimine Yeni Tanımlar Geliyor
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol Gelişim Direktörü (FGD) Oğuz Çetin'in antrenör eğitim programında başlattığı radikal değişim toplantılarının beşincisini 7-22 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirdi. 

5. Çalışma Grubu Toplantısı'na TFF'nin tüm eğitici antrenörleri, antrenör eğitim programlarında görev alan tüm akademisyenler ve diğer eğitimciler katıldılar. 

TFF Resmi İnternet Sitesinde 22.01.2021 tarihinde yayınlanan haber aşağıdaki gibidir.

Antrenör eğitimindeki yenilenme süreci kapsamında gerçekleştirilen Antrenör Eğitim Programı çalışma grubu toplantılarının beşincisi 7-22 Ocak tarihleri arasında TFF'ninHasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapıldı.
TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in Antrenör Eğitim Programı'nda radikal değişimin gerçekleşmesi amacıyla tasarladığı, idari ve teknik tüm süreci yerinde yönettiği çalışma grubu toplantılarında; "Gerçek Temelli" ve"Aday Antrenör Odaklı" yeni bir yaklaşımla yapılandırılan derslerin, teorik ve pratik örnek uygulamaları eğitici antrenörlere deneyimletildi. 5. Çalışma Grubu Toplantısı'na TFF'nin tüm eğitici antrenörleri, antrenör eğitim programlarında görev alan tüm akademisyenler ve diğer eğitimciler de katıldılar. 

"Eğitici Antrenörlük" ve "Aday Antrenörlük modelini içeren çalışma grubu toplantısında, eğitim standartlarının belirlenmesi, eğitici ve aday antrenör davranış kodlarının oluşturulması, teknoloji kullanım stratejilerin tasarlanması adımları tamamlandı.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in liderlik ettiği teori/saha uygulamalarının ve video analiz toplantılarının yanında; eğitici antrenörlerin sürekli gelişimini destekleyecek, beslenme, egzersiz ve kişisel gelişim uygulamaları da yapıldı. Ayrıca yeni belirlenen ''Eğitici Antrenör Performans Kriterleri'' kapsamında eğitici antrenörlere sağlık ve fiziksel uygunluk testleri yapılarak bireysel beslenme ve egzersiz programları oluşturuldu.

Antrenör Eğitim Programı çalışma grubu toplantılarının beşincisinin kapanışında konuşan TFF Futbol GelişimDirektörü Oğuz Çetin: "Göreve geldiğimde TFF'yi antrenör eğitiminde bir marka haline getirme hedefini ortaya koymuştum. Ekip olarak bu doğrultuda ilerliyoruz.  Yenilenme sürecine başladığımızdan beri çok önemli aşama kaydettik. Teorik ve pratik eğitimleri, "Gerçek Temelli" ve "Aday Antrenör" odaklı olarak tamamıyla yeni bir yaklaşımla şekillendiriyoruz. Eğitimlerin içeriklerini geliştirmekle yetinmeyerek hem öğretim metotları ve felsefesi hem de sunum tekniklerini tamamen değiştirdik. Bu çalışmalarımız antrenörlerimize, antrenör adaylarımıza dolayısıyla futbolumuza olumlu şekilde yansıyacaktır" dedi.


Antrenör Eğitim Programı çalışma grubu toplantılarının altıncısı TFF'nin Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde 29 Ocak - 12 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Haberin Link'i için tıklayınız
Okunma Sayısı: 692

Bu Habere Yorum Yap


Habere Yapılan Toplam 0 Yorumu Göster

Benzer Haberler

3000 Çocuğumuz Milli Takım Antrenörleri Tarafından İzlendi

 TFF-TÜFAD Ortak projelerinden olan 1999-2000-2001 doğumlu futbolcu seçmeleri TÜFAD Şubeleri organizasyonunda başarıyla gerçekleşti.26 Ağustos 2014-11 Eylül 2014 tarihleri arasında yapıl..  »»

Antrenör Kurs Başvuru Sistemi Açıldı

 Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Resmi internet sitesinden yapılan açıklama aşağıdadır.

Başsağlığı

 Trabzonspor Kulübü kurucularından ve ilk başkanı olan Ali Osman Ulusoy un vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Fatih Terim basın toplantısı düzenledi

 Riga'daki Skonto Stadı'nda oynanan Letonya-Türkiye maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Letonyalı bir gazetecinin d..  »»
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.