TÜFAD
ANASAYFA
GENEL MERKEZ
TARİHÇE
ŞUBELER
HABER ARŞİVİ
KURSLAR
EĞİTİM
BİLGİ BANKASI
E-DERNEK
İLETİŞİM
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Misyonumuz
Ülkemiz antrenörlerinin eğitimli, rekabet gücü yüksek, etik değerlere bağlı, bilim ve teknolojiden üst düzeyde faydalanan, standart birliği sağlamış faaliyet ve uygulamaları ile güven veren bireyler olmasını sağlayarak; spor ahlakı ve futbol kültürünün gelişmesine katkı sağlamaktır.

Vizyonumuz
Uluslararası düzeyde her yönüyle örnek alınan antrenörlerin var olduğu bir TÜRKİYE…


Kalite Politikamız

Üyelerimizin ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetini önemseyen, etik kurallara bağlı, üyelerimizin bilgi ve birikimlerini sürekli geliştirerek, kalite sisteminin sürekli olmasını sağlamaktır.

Etik Değerlerimiz

Futbolda eşitlik, adalet ve şeffaflık anlayışını benimseyen, hoşgörü sahibi, eleştirel ve sorgulayıcı bakış açısına sahip, paylaşımcı, araştırıcı, mesleki ve kurumsal sorumluluğa sahip, futbol bilgisi ve değerleri konusunda toplumu aydınlatan, paydaşları ile etkileşim içerisinde hedeflere ulaşmayı kendine ilke edinmiştir.

Site İçi Arama
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği 
Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Ziyaretçi Bilgileri
Aktif Ziyaretçi 1
Dün 30
Bugün 35
Toplam 1248032
IP 172.70.134.125
 

AEFCA Avrupa Futbol Antrenörleri Dernekleri Birliği ( AEFCA ) 12 Ocak 1980 tarihinde Avusturya' lı teknik direktör Franz LEIDL' in önerisi ile Danimarka,
Almanya, Lüksenburg, Hollanda, İzlanda, İsviçre ve İspanya ülke temsilcileri tarafından Avusturya' nın başkenti Viyana' da kuruldu.


AEFCA' nin kuruluş amaçları şu şekilde sıralanabilir: Avrupa Futbol Antrenörleri Derneklerini temsil etmek. Başta UEFA olmak üzere, FİFA ve diğer uluslar arası spor organizasyonları ile yakın ilişkiler kurmak. Avrupa Futbol Antrenörleri Dernekleri ile birlikte yeni nesillere, genç yeteneklere ve Grass-Roots projesi katılımcılarına, bireysel ve yaratıcı eğitimlerin verilmesine yardımcı olmak. Avrupa' da futbol antrenörlerinin gelişmesine ve eğitilmesine yardımcı olmak. Avrupa' da ülkelerin futbol kültürlerinin gelişmesine yardımcı olmak. UEFA' nın liderliği ve desteği ile sempozyum ve forumlar düzenleyerek geniş futbol antrenörleri ailesine eğitim vermek. Bu sempozyumlarda ve forumlarda çeşitli görüş ve fikirlerin geliştirilmesine ve antrenörler arasında değiştirilmesine olanak sağlamak. Avrupa' da futbolu bir numaralı spor haline getirilmesine yardımcı olmak. Sporun dayanılmaz cazibesini , rekabet gücünü kullanmak ve yaratıcı eğitim programları oluşturmak suretiyle başarıya ulaşabilmek. Sosyal ilişkiler açısından Futbol Antrenörlerinin gelişimini sağlamak. Meslekte etik değerleri kollamak, geliştirmek ve uygulamak.
Dil, ırk, din, renk, cinsiyet ayrımı yapmamak ve politikayı futbola karıştırmamak. Üye ülkeler Futbol Antrenörleri Dernek' lerine her türlü teknik ve idari desteklerin yanı sıra futbolun felsefesi, amaçları ve uygulamaları konusunda her türlü desteği vermek. AEFCA, her yıl çeşitli ülkelerde Uluslar arası Sempozyum ile İcra Kurulu toplantıları organize etmektedir. Özellikle gerçekleştirdiği sempozyumlar Avrupa ve Dünya futbolunda önemli bir etkinlik olarak yerini almıştır. Bu toplantılarda o yılın en ünlü ve başarılı teknik direktörleri konuşmacı-konuk olarak yer almaktadır. Örneğin 2006 yılında Prag' da düzenlenen 27. UEFT Sempozyumunun konuk- konuşmacıları, Marcello LIPPI ( İtalya ), Raymond DOMENECH ( Fransa ) ile Karel BRÜCKNER ( Çek Cumhuriyeti ) olmuştur.


Türkiye (TÜFAD) 1988 Yılında AEFCA' ya üye olmuştur. TÜFAD Genel Başkanı İsmail DİLBER 2001 Yılında AEFCA Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. 2013 yılına kadar yönetim kurulu üyeliğini devam ettiren DİLBER,2013 Yılında yapılan Genel Kurulda Başkan Yardımcılığı görevine seçilmiştir. DİLBER, halen bu görevini sürdürmektedir. (2015) İsmail DİLBER 2011 yılında AEFCA'nın en önemli ödüllerinden olan Lothar Meurer Onur Ödülü'ne layık görülmüş bu ödülü AEFCA Başkanı Dr. Josef VENGLOS'un elinden almıştır.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği
Web Sayfamızı Nasıl Buldunuz ? 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği'ne aittir.